Nowe trendy Instagrama

Cześć,

dziś mam wielką ochotę podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami na jeden z moich ulubionych tematów. Od lat kocham się w Instagramie i wydaje mi się, że Wy też. Jak wiadomo, od pewnego czasu, Instagram jest nieodłączną częścią blogowania, a nawet sam zaczyna je powoli zastępować. Każdy pewnie się ze mną zgodzi, że obecny Instagram nie jest tym samym, co 3 lata temu. Poniżej spróbuję wyodrębnić to wszystko, co obecnie liczy się na Instagramie w związku z analizą mojego profilu, profilów znajomych oraz znanych blogerów.

1. Żywe ujęcia

Na pierwszym miejscu są właśnie one. Kiedy Instagram zaczynał się rozwijać, składał się głównie z idealnych zdjęć, flat lay’ów, itp. Dzisiaj to wszystko już nie wywołuje takiego zachwycenia u followersów. Każde zdjęcie przede wszystkim powinno mieć swoją własną historię, opowiadać o czymś i być żywe – nawet jeśli na jego wykonanie poświęciliście godziny.

@alabasterfox 2016 rok
@alabasterfox 2018 rok

Dodajcie troszkę życia do Waszych zdjęć! Ja np. na swoim flat lay rozlałam mleko. Wpadłam na to tuż przed robieniem zdjęcia! A teraz wyobraźcie sobie, jak nudne byłoby to zdjęcie bez takiego żywego akcentu.

2. Nie liczy się like

Odkąd wprowadzono nowe algorytmy instagramowe, liczy się wszystko – aktywność w pierwszej godzinie publikacji, czas spędzony na wpisie, ilość komentarzy, ilość zapisanych kompozycji. Właśnie to motywuje blogerów do tworzenia ciekawych treści i zdjęć, które zatrzymają nas na dłużej i wywołają naszą reakcję.

3. Ładne zdjęcia, czy to wystarczy?

Nie! Już minęły te czasy, kiedy wystarczyło zrobić ładne zdjęcie, dodać do niego jakaś emotkę i voilà! Nie można przecież zapomnieć o punkcie nr 2. Jako publikujący opowiadamy o czymś, pytamy o zdanie i zachęcamy do dyskusji. Co nie zmienia faktu, że zdjęcia wciąż pozostają na pierwszym miejscu.

jestem zakochana w instatekstach @karolkamaja <3 aktywność pod zdjęciami tylko potwierdza, że warto PISAĆ na ciekawe tematy!

4. Kiedy i jak często?

Uważam, że odpowiedzi na to pytanie każdy powinien udzielić sobie samodzielnie. Ja wiem tylko jedno: liczy się regularność. Osobiście u siebie dostrzegałam spadki statystyk, jak znikałam na parę dni, skupiając się w tym czasie na swoim życiu offline. Brzmi nienormalnie, ale nawet jak planujemy sobie odpoczynek od social media – możemy zaplanować sobie wpisy wcześniej, a na końcu tylko kliknąć „Publikuj”.

Ze swojego własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że staram się publikować w granicach 1-3 zdjęcia dziennie. Te trzy daję wtedy, jeśli w ten dzień naprawdę mam duże nagromadzenie emocji albo superciekawe rzeczy, którymi chcę się podzielić.

Jeżeli chodzi o czas publikacji, wszyscy twierdzą, że najbardziej aktywnym czasem u większości z nas są godziny pomiędzy 19 a 21. Nie oznacza to, że o tej godzinie musimy publikować nasze treści, bo możemy się zgubić wśród np. postów znanych blogerów, ale na pewno się opłaca bardziej publikować PRZED tym czasem, niż PO.

5. Stories kradną czytelników?

Zgadza się. Jak tylko wprowadzono Stories, ludzie zrobili się bardziej leniwi i przestali tak często przeglądać feed. Naszym zadaniem warto więc jest przekonać ich na Stories, że właśnie tam dodaliśmy nowy super wpis.

Stories są dobrym sposobem na to, aby zbliżyć się z czytelnikiem. Przyznajcie się, kto już gada do kamerki, a kto jeszcze się boi? U mnie powodem, dla którego jeszcze z tego nie korzystam nie jest strach, ale poczucie, że szkoda mi marnować cudzy czas na moje pogaduchy.

A tak w ogóle – bardzo jest ważne robić coś dla siebie; coś, co naprawdę czujesz, a nie to coś, co jest obecnie popularne i modne. Trendy trendami, ale grunt to zostać sobą.

A czy Wy wynotowaliście dla siebie jakieś ważne reguły i zmiany w Instagramie w ostatnim czasie?

Photographer: Elizabeth Pribytkova

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Lena Wisher

Lena Wisher

Cześć, mam na imię Lena, prowadzę bloga o modzie i stylu życia. Możesz przeczytać więcej o mnie tutaj. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej ❤️

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *