Jestem kobietą i jestem kobieca

Historia z przed 2 lat, mieszkałam wtedy jeszcze w Rzeszowie. W jeden piękny dzień wracałam z pracy i pomyślałam, że warto by było przejść się po mieście, była ładna pogoda i miałam bardzo dobry humor. Byłam ubrana w białą przewiewną bluzkę, klasyczną ołówkową spódnicę do kolana i białe klasyczne reeboki.

Spacerowałam sobie póki nie zauważyłam lombardu – byłam akurat na etapie sprzedaży swojego iPada mini. Weszłam z ciekawości, żeby sprawdzić ile mogę za niego dostać. Gość który siedział w lombardzie oglądał najbardziej obleśne teledyski discopolo i już wiedziałam, że niczym dobrym to się nie skończy. Zmierzył mnie wzrokiem, zatrzymał się tam gdzie nie należy.

Witam, chciałabym sprzedać tablet.
– A po co? Potrzebujesz kasy?
– Nie potrzebuję pożyczki, chcę tylko sprzedać, bo nie jest mi potrzebny.
– No fajny sprzęcik. A ty byś może szpilki ubrała?
– Hmmm, proszę?
– Skąd wracasz?
– Emm, z biura.
– Dziewczyno, kto się tak ubiera do biura, w Twoim wieku to tylko szpilki i mini. A gdzie dekolt?
– Ale…
– I tak bez szminki! Do biura?!
– Jest mi tak wygodnie!

– No i co, że wygodnie, nie powinno być wygodnie, powinno być sexy. Na kobiecie wszystko ma być obcisłe, wszystko mini i zawsze szpilki.
– E…
– Sprzęt jest fajny, nie sprzedawaj, przyda się.

Zostawiłam gościa przy teledyskach i wyszłam. Byłam na tyle zszokowana, że nie pamiętam jak doszłam do domu. Mogłabym zostać i dyskutować z nim o tym, że nie muszę ubierać się jak tania prostytutka, żeby wyglądać ładnie, kobieco i seksownie, a on mógłby pójść na siłkę i się doprowadzić do porządku, żeby zacząć wyglądać męsko. Nie zrobiłam tego, ponieważ uważam, że męskość to nie tylko wygląd, i przede wszystkim, bo jestem dobrze wychowana. Pomyśłałam tylko sobie, że nikomu bym nie życzyła takiego faceta.

Dostawaliście kiedyś podobne komentarze w swoją stronę? Czy Waszym zdaniem, kobieta może wyglądać ładnie i seksownie niezależnie od stylu ubrania pod jednym warunkiem, że ma dobry gust?

PS. Na moje wielkie-przewielkie szczęście mam faceta, który woli trampki od obcasów i stylówki na luzie.
PPS. W żadnym wypadku nie chcę obrażać dziewczyn, które lubią mini lub szpilki. Grunt to jest dobrze się czuć w tym i podobać się sobie.

Shoes: Reebok Classic
Suit: Zara

Photographer: Elizabeth Pribytkova

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Lena Wisher

Lena Wisher

Cześć, mam na imię Lena, prowadzę bloga o modzie i stylu życia. Możesz przeczytać więcej o mnie tutaj. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej ❤️

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *